Taschen

Ur pennad eus ar Wikeriadur, ar geriadur liesyezhek frank a wirioù.
Aller à la navigation Aller à la recherche

Alamaneg

Open book 01.svg Furm anv-kadarn

Troiad unander liester
nominativ die Tasche die Taschen
genitiv der Tasche der Taschen
dativ der Tasche den Taschen
akusativ den Tasche die Taschen

Taschen /'taʃn̩/

  1. Furm lies an anv-kadarn Tasche en nominativ.
  2. Furm lies an anv-kadarn Tasche er genitiv.
  3. Furm lies an anv-kadarn Tasche er dativ.
  4. Furm lies an anv-kadarn Tasche en akuzativ.